Yabancı Vatandaşın Yaşadığı Şehir Değişikliği

 • Yabancı Vatandaşın Yaşadığı Şehir Değişikliği Durumlarda Uzatma Randevusunun Yerine İlk İkamet Seçeneğinden Alması Gerekiyor, Bu Konu İle Farklı Bir İşlemlerde İl Değişikliği Yapıla Biliniyor Yabancı Vatandaş Yaşayacağı Şehirde İkamet Adresi Belirlemesinden Sonra Kira Kontratını Noter Den Yapılan Evrakla Beraber Belediye Adres Kaydını Yapmasının Ardından İlgili Göç İradisine Göre Yeni Adresini Beyan Etmesi Gerekiyor Bu Konuda yenilen İkamet Kimlik Bedelini Ödemesinin Ardından İkamet Kartında Ve Kayıtlarda Yeni Adresi Yazılacaktır Bu İşlemleri Yapmadan İl Değişikliği Tespit Edilmesi Durumun da Mevcut İkamet Kartın İptali Ve Deport İşlemler Uygulanacaktır.
 • İkamet İzni Randevu Ödemlerinde İlk Vize Harcının Tekrar Ödemesini Yapılması Gerekiyor.
 • Yapılan Başvurunun İkamet İzin Belgesini Süresinin Bitmesinden Sonra Ki Zamanda Olması Durumunda Extra Gecikme Cezası Ödemek Zorunda Kalacaktır. Bu Durum Kalan Yabancı Vatandaşlar Ek Mesaj İle Bilgilendirilecektir Ve Gelen Ödem Günü İçinde Ödemelerini Yapması Gerekiyor Yapılmaması Durumunda İkamet Başvurusu Olumsuz Olarak Değerlenecektir. Ödemenin İstenilen Tarihte Önce Yapılması Durumunda Göç İdaresi İkamet İznine Onay Verecektir.
 • İkamet İzni Ödemelerinde Öncelikle Standart İkamet Ödemeleri Ödemelerin Yapılacaktır Ek Ödemeler İçin Göç İdaresinin Gönderilen Evrakları İnceleme Sonucunda Gerekli Gördüğü Ceza Kodları İle Ödeme Yapılması İsteyecektir Bu Mesajı Aldıktan Sonra İkamet İznin Onaylanmış Olduğu Anlamına Gelmektedir.
  İstenen Ödemelerin Zamanında Ödenmesi Şartı İle İşlemler Bitecektir
  Standard Ödemelerin Ne kadar Olacağını Sitemizdeki Robot Hesaplamadan Öğrenebilirsiniz.
 • Genel Şartlar 1.Pasaport Sürenin Dolmaması, 2.Hakkında Adli Bir suçun Olmaması,
  Oturum Kartının Süresinin Dolmaması, 4. Kamu Düzenini Bozacak Bir Suçla Suçlanmamak Ve Hakkında Açılmış Bir Davanın Olması Gerekmektedir,5.Bulaşıcı Hastalıkların Olmaması.